O nas

Kto czyta, ten wie, że spotkanie z intrygująco konstruowanym, starannie napisanym, mądrym tekstem może być najwspanialszą z przygód – niezależnie od tego, ile lat ma czytelnik. Dobra książka odkryje przed nami nieznane terytoria, da wytchnienie od codzienności, odpowie na pytania, które nas nurtują. Wydawnictwo Polarny Lis adresuje swoje opowieści do młodych odbiorców. Jesteśmy bowiem przekonani, że przygodę z literaturą warto rozpoczynać jak najwcześniej. Wierzymy, że dobra lektura rozbudza pasję czytania i ciekawość świata. Nasze książki kierujemy do czytelników w wieku: 7–9 lat, 10–12 lat i 13–16 lat.
Najmłodszym chcemy zaproponować książki intrygujące graficznie. Takie, w których piękna ilustracja czy zaskakujący pomysł edytorski mobilizują do pokonania trudności związanych z samodzielnym czytaniem. Starszych czytelników, zachęcimy, by wyruszyli z nami w nieznane i odkrywali niezwykłe literackie światy. Raz będzie to świat po apokalipsie, innym razem – opanowany przez ultranowoczesną technologię… Zawsze – niezwykła podróż w czasie i przestrzeni. Aby jak najlepiej realizować nasze wydawnicze założenia, współpracujemy ze wspaniałymi tłumaczami, redaktorami, grafikami. Książki z logo Polarnego Lisa powstają dzięki ich zaangażowaniu i kreatywności.

Sylwia Sawicka

Romanistka, doktor literaturoznawstwa. Od kilkunastu lat aktywnie działa w środowisku frankofońskim. Za zasługi oddane kulturze francuskiej została odznaczona Orderem Palm Akademickich w stopniu Kawalera. Od szesnastu lat pracuje z młodzieżą – uczy francuskiego gimnazjalistów i licealistów. W wolnych chwilach próbuje zgłębić trudną sztukę fechtunku.

Monika Walendowska

Historyk sztuki, antykwariusz. Tłumaczka literatury angielskiej i amerykańskiej, w tym również literatury młodzieżowej, członkini Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury. Od czternastu lat mama Szymona, od dziewięciu – Filipa. W wolnych chwilach, ku udręce sąsiadów, ćwiczy grę na pianinie.