Współczesny bajarz polski

tekst Zuzanna Orlińska, ilustracje Katarzyna Kaczor, ilustracje Aleksandra Bujnowska, ilustracje Katarzyna Bogdańska, ilustracje Jagna Wróblewska

Legendy i baśnie polskie. Trzeba je znać. Warto, żeby dzieci je znały. No tak, ale jak przekonać najmłodszych do starych i nudnych opowieści? Dzięki Współczesnemu bajarzowi polskiemu nudy już nie będzie. W naszym zbiorze umieściliśmy 20 tradycyjnych legend i baśni, w tym lektury obowiązkowe, w nowej i znakomitej odsłonie, autorstwa Zuzanny Orlińskiej. Historie o diabłach, strzygach, królewnach i czarnoksiężnikach opowiedziane zostały współczesnym, dynamicznym i pełnym humoru językiem. Autorka sięgnęła po mniej znane wersje klasycznych wątków, co z pewnością mile zaskoczy czytelnika. Do atrakcyjności Współczesnego bajarza polskiego przyczynia się bez wątpienia szata graficzna. Każda z czterech części książki została zilustrowana przez inną artystkę. Nic więc tylko czytać i oglądać. W szkole i poza nią. Zapraszamy!

Książka została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej

https://www.koszykowa.pl/dla-czytelnikow/home/archiwum/17-wydarzenia-kulturalne/5415-oglaszamy-liste-skarbow-muzeum-ksiazki-dzieciecej-za-2021-rok-do-czytania-na-wakacje? 

Patroni medialni: TVP ABC Polskie Radio Dzieciom Lustro Biblioteki CzasDzieci.pl

  • Wiek minimalny Uczę się czytać (6-9)
  • Ilość stron 284
  • Data wydania 14 października 2021
  • ISBN 978-83-957940-3-2
  • Cena 39,90
Okładka książki Współczesny bajarz polski