Mieszkańcy prehistorycznego świata

Hélène Rajcak/Damien Laverdunt

przekład Monika Motkowicz

Czy owiraptor kradł jaja dinozaurów? Czy ryby umiały chodzić? I czy smoki morskie naprawdę istniały? Żebyśmy dziś mogli odpowiedzieć na te i podobne pytania, potrzebne były całe wieki wypraw, odkryć i poszukiwań.

Książka Mieszkańcy prehistorycznego świata – stworzona we współpracy z francuskimi i polskimi paleontologami – nie tylko pozwoli młodemu czytelnikowi poznać prehistoryczne zwierzęta i ich zwyczaje, lecz także wprowadzi go w historię odkryć paleontologicznych. Napisana w przystępny, ciekawy, a czasami też zabawny sposób pochłonie i młodych czytelników, i ich rodziców. Zaciekawi sześciolatka, ale nie rozczaruje też jedenastolatka – zarówno dla początkującego, jak i bardziej doświadczonego odkrywcy pradawnych stworów będzie kopalnią wiedzy.

Wyobraźcie sobie, że stoicie teraz w muzeum przed modelem wielkiego dinozaura lub innej wymarłej bestii. Patrząc na niego, pewnie zadajecie sobie pytanie: „Ale skąd wiadomo, jak on wyglądał?”. To i wiele innych pytań stawiamy sobie także i my, paleontolodzy. Nieważne, czy badamy drobne organizmy z początków życia na Ziemi, czy ogromne gady ery dinozaurów.O wszystkich chcemy wiedzieć to samo – jakie były naprawdę.

 Z Przedmowy dr. Roberta Bronowicza

  • 250x323
  • Wiek minimalny Uczę się czytać (6-9)
  • Ilość stron 72
  • Data wydania 10 maja 2021
  • ISBN 978-83-957940-2-5
  • Cena 44,90
Okładka książki Mieszkańcy prehistorycznego świata