Noc w Leśnej Szkole

Max Ducos

przekład Jakub Jedliński

Noc w Leśnej Szkole jest jedną z wielu niezwykłych książek francuskiego malarza i ilustratora Maksa Ducosa. W Leśnej Szkole wszystkie dzieci są wyjątkowe. Achilles wyróżnia się jednak nawet w tej barwnej gromadce. Nieustannie psoci i straszy młodszych kolegów. Pewnego dnia, przypadkiem, Achilles zostaje w szkole na noc. Towarzyszy mu najlepszy uczeń, Maksymilian. Jakie tajemnice kryje opustoszała szkoła? Czy bywa w niej niebezpiecznie? I czy dwóch tak różnych chłopców może się porozumieć i wspólnie przeżywać przygody? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w książce Maksa Ducosa. To książka o przyjaźni i o szkole, która okazuje się miejscem niezwykłym i pełnym niespodzianek. Opowiedziana prostym, dynamicznych językiem historia na pewno zaintryguje młodych czytelników. Ale i dorośli znajdą w tej opowieści kilka zagadek i ciekawostek. Dlaczego kot nosi dziwne imię Rosynant? Czy architektem szkolnego budynku mógł być słynny Jean Prouvè? Gdzie autor książki umieścił swój autoportret?
Noc w Leśnej Szkole to znakomita propozycja dla dzieci, które zaczynają samodzielnie czytać. Świetna lektura dla chcących, wraz z Achillesem i Maksymilianem, odkryć, co dzieje się w szkole, gdy zapada noc…
Noc w Leśnej Szkole to książka dla każdego świeżo upieczonego ucznia. (…) Historia opowiedziana przez Maksa Ducosa przedstawia szkołę nocą, w innych, nieznanych dzieciom okolicznościach. Pobudza wyobraźnię. Porusza ważny w wieku wczesnoszkolnym temat przyjaźni i pokazuje jak się na nią otworzyć.(…)
Ewelina Mocarska, psycholog dziecięcy i pedagog specjalny

  • 245 x 325
  • Wiek minimalny Uczę się czytać (6-9)
  • Ilość stron 64
  • Data wydania 20 września 2017
  • ISBN ISBN 978-83-946509-7-1
  • Cena 37,90
Okładka książki Noc w Leśnej Szkole