Konkurs „Moje miejsce postapo” rozstrzygnięty!

Z przyjemnością informujemy, że rozstrzygnęliśmy konkurs fotograficzny „Moje miejsce postapo”. Przyznajemy, że nie było łatwo, bowiem otrzymaliśmy ponad 100 zgłoszeń! Uczestnicy konkursu mieli do zrealizowania pozornie łatwe zadanie. Mieli odnaleźć pejzaż, wnętrze, budynek, które swoim charakterem i klimatem kojarzyły się z miejscem po apokalipsie. Sfotografować, umieści na fejsbuku bądź na Instagramie. Okazało się jednak, że choć takich miejsc wokół nas nie brakuje, to naprawdę trudno przenieść ich klimat na fotografię. Oto lista finalistów wyłoniona przez jury w składzie: Marta Krzywicka (grafik, stale współpracujący z wydawnictwem Polarny Lis) oraz Monika Walendowska (dyrektor wydawnictwa, z wykształcenia historyk sztuki)

I miejsce: w4osobie
„za wyczerpujące potraktowanie tematu”
W nagrodzonym zdjęciu znajdujemy wszystkie elementy idealnego ujęcia: bardzo dobrą kompozycję, oryginalne podejście do tematu, rozpracowane światło, a przede wszystkim intrygującą historię

II miejsce: Nikola Gaszyńska
„za interpretację”
Nagrodzone zdjęcie oddaje przesłanie książek serii U4 czyli budowanie na nowo życia w świecie postapo, także poprzez bezbłędny kadr i zaskakująco uchwycone światło

III miejsce: oliww_books
„za przekonujące oddanie klimatu postapo”
na konkurs zgłoszono wiele zdjęć pokazujących wnętrza budynków. Nagrodzony kadr dzięki kilku prostym zabiegom autora w punkt oddaje klimat gatunku.

Jury przyznało również 10 wyróżnień dla:
comique1, irishemerocallis, Izabela Nestioruk, nuady3, Paulina Paula Myśków, podwojne_zycie_veroniki, warriorfromthebookland, zaczytana.ana, zagubiona_w_ksiazkach, kolanolano.

Na finalistów czekają karty prezentowe upoważniające do zakupu dowolnego towaru w salonach Empik oraz w sklepie internetowym Empik.com. Osoby wyróżnione otrzymają książki z serii „U4”. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!