Konkurs rozstrzygnięty!

Poziom literacki prac nadesłanych na konkurs „Zostań tłumaczem literatury” był bardzo wysoki. Przypominamy, że otrzymaliśmy 70 zgłoszeń od gimnazjalistów i licealistów z całej Polski. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom tego, że mieli chęć i odwagę zmierzyć się z wyzwaniem jakim jest trudna sztuka przekładu literackiego.

Niestety nie możemy nagrodzić wszystkich autorów. Po wnikliwej analizie tekstów, jury w składzie: Zofia Krzywicka-Vauthier, Milena Schefs oraz Jakub Jedliński, dokonało wyboru najlepszych prac.

Z przyjemnością przedstawiamy trójkę laureatów: I miejsce Julita Bartosiak z Liceum Ogólnokształcącego oo. Bernardynów w Łodzi, II miejsce Julia Kaim z I Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, III miejsce Beata Szewczyk z II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku.

Wyróżnieni zostali: Anna Wrzesiak i Piotr Garbacik z XIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, Alicja Roszkowska z V Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach oraz Maya Kiernicka-Allavena z Gimnazjum nr 29 we Wrocławiu.
Patronem konkursu było Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury, a wspierał nas Instytut Francuski w Warszawie.

Konkurs info
Regulamin konkursu