Ruszamy!

Rozpoczynamy wydawniczą przygodę i witamy wszystkich Państwa – starszych i młodszych – na naszej stronie. Jesteście pewnie ciekawi, dlaczego nazwaliśmy wydawnictwo Polarny Lis? Widzimy w tym zwierzęciu symbol czytelnika idealnego: wytrwałego, ciekawego świata, wrażliwego.

Żyjący na dalekiej Północy lis jest wędrowcem. Przemierza ogromne śnieżne przestrzenie nie zważając na przeciwności, tak jak czytelnik, który z zapartym tchem przebiega kolejne stronice książki, a gdy dobra lektura pochłonie jego uwagę, nie ma dla niego znaczenia ani pora dnia czy nocy, ani to, czy czyta w autobusie, pociągu czy we własnym łóżku.

Poza tym lis polarny jest zwierzęciem ciekawskim. Intryguje go każda nowa nora czy skalny załom, tak jak pasjonata książek przyciąga nowy interesujący tytuł, ekscytuje każda kolejna literacka przygoda.

Wreszcie lis polarny jest wytrwały i silny, a jednak jego miękkie, śnieżnobiałe futro sprawiają, że kojarzy się nam również z pięknem i delikatnością. Dlatego widzimy w nim także symbol czytelniczej wrażliwości.

W Polarnym Lisie będziemy więc tak dobierać książki, żeby ciekawi świata, wytrwali i wrażliwi czytelnicy nigdy nie byli rozczarowani. Zapraszamy!