Warsztaty plastyczne Polarnego Lisa

Noc w Leśnej Szkole to intrygująca opowieść o przygodach i przyjaźni dwóch bardzo odmiennych chłopców, rozrabiaki Achillesa i prymusa Maksa. Pewnego dnia, przypadkiem, Achilles i Maksymilian zostają na noc w szkole. Jakie tajemnice kryje szkoła, którą opuścili uczniowie i nauczyciele? Czy bywa w niej niebezpiecznie? I czy dwóch tak różnych chłopców może się porozumieć i wspólnie przeżywać przygody? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w książce francuskiego ilustratora i malarza Maksa Ducosa.

Polska premiera tej książki będzie okazją do spotkania podczas Krakowskich Targów Książki. Wydawnictwo Polarny Lis zorganizuje 26 i 27 października warsztaty plastyczne dla uczniów ze szkół podstawowych (7-10 lat). Podczas warsztatów dzieci przeczytają fragmenty książki, poznają kilka zwrotów w języku francuskim oraz stworzą mobile inspirowane pracami Aleksandra Caldera.
Ze względu na charakter warsztatów liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy i informacje pod adresami Polarnego Lisa: sylwia.sawicka@polarnylis.pl, monika.walendowska@polarnylis.pl