Wiosenne nowości Polarnego Lisa

Już w maju pojawią się w księgarniach trzy wiosenne nowości Polarnego Lisa. Tym razem nasze propozycje nie są adresowane tylko do „starszaków”, choć i dla nich przygotowaliśmy coś wyjątkowego.

Psy i koty pod lupą naukowców to książka dla dzieci, które już mają psa albo kota, oraz dla tych, które marzą o własnym zwierzątku. W krótkich, przystępnie napisanych rozdziałach francuski naukowiec i popularyzator nauki Antonio Fischetti pomaga zrozumieć zachowania zwierząt domowych. Arcyciekawy tekst książki jest uzupełniony o liczne dowcipne ilustracje Sébastiena Mourraina, absolwenta prestiżowej Akademii Sztuk Pięknych Émila Cohla. Patronat nad książką Psy i koty pod lupą naukowców objął miesięcznik „Kocie sprawy”.

Kolejna nowość to Lotte piratka, ilustrowana książka dla najmłodszych. Opowiada historię dziewczynki mieszkającej w dżungli. Jej domem jest las, a przyjaciółmi – zwierzęta. Tytułowa Lotte nie ma przyjaciół wśród ludzi i nie tęskni za nimi. Aż pewnego dnia… spotyka chłopca i przekonuje się, że  warto mieć przyjaciela. Przyjaciela człowieka. Autorką tekstu książki jest Sandrine Bonini, która współpracowała z tak prestiżowymi francuskimi wydawnictwami jak École des loisirs czy Magnard. Historię zilustrowała Audrey Spiry.

I ostatnia pozycja w wiosennej ofercie Polarnego Lisa – Punkt.  Powieść Florence Hinckel, znanej w Polsce autorki tomu Yannis z serii „U4”. Punkt to opowieść adresowana do nastolatków. Niezwykła historia o świecie bez cierpienia, w którym każdy dorosły może, a każde dziecko musi poddać się operacji „usuwania bólu”. Jak bardzo jest to niebezpieczne, przekonają się Silas i Astrid, niepokorni licealiści, którzy przechytrzą „bezbolesny system”. W powieści tej uznanej francuskiej pisarki znajdziemy miłość, zagadkę i refleksję nad istotą człowieczeństwa.